Natur trend dizajn

5 prekvapivých vecí,

ktoré ste o stabilizovanom machu a kvetoch nevedeli.

 

Počuli ste už o „trvácnych rastlinách“?

Určite áno, nie je to úplná novinka... možno ste ich už aj videli, ale skúsili ste sa ich dotknúť ? Už menej z vás povie, že áno. Ten pocit je, akoby ste sa dotýkali živých kvetov.

Proste na nerozoznanie smiley.

A tieto rastliny sú nielenže na nerozoznanie od živých – ony sú živé ! len majú oproti živým kvetom ešte jednu obrovskú výhodu – a tou je trvanlivosť.

...a ešte oveľa, oveľa viac...

užitočných vlastností, pomocou ktorých sa stávajú stále vyhľadávanejšími. Tieto výhody sa využívajú v interiérových dekoráciách.

 

Aké vlastnosti ich robia takými unikátnymi ?

Zoberme si napríklad stabilizovaný mach:

- je BEZÚDRŽBOVÝ – nevyžaduje si závlahu, dokonca ani nesmie prísť do styku s vodou, nevyžaduje si svetlo – vďaka stabilizácii nerastie a nedostávajú sa do neho škodcovia

- je AKUSTICKÝ – absorbuje dvakrát toľko zvuku ako podobné priemyselne vyrobené produkty. Stačí si ho dať na stenu a pocítite ten príval ticha

- je UKAZOVATEĽOM VLHKOSTI – ak klesne vlhkosť v ovzduší pod 40 %, stáva sa suchším, machové steny by mali byť umiestnené vo vzdušnej miestnosti s vlhkosťou okolo 50%

- je 100%-ne PRÍRODNÝ a ohňovzdorný– je to autentický mach, ktorý pochádza zo Škandinávie, stabilizáciou dosahuje ohňovzdornosť a dlhoročnú trvanlivosť bez akejkoľvek údržby, u machov je to až 10 a viac rokov, u kvetov 2 – 5 rokov.

- je HYPOALERGÉNNY a odpudzuje nečistoty, ktoré sa vytrácajú pomocou neustáleho prijímania a vydávania vlhkosti, neobsahuje žiadne bežné alergény.

 

Jeho hlavná prednosť tkvie v jeho jednoduchosti a kráse.

 

 

 

Má všestranné využitie, či už vo forme steny, obrazu, dekorácie, ktoré môžu byť dotvorené a oživené kvetmi a zeleňou.

 

Zaručene bude tým najlepším doplnkom vášho domu, kancelária, predajne alebo reštaurácie.