Pýtate sa a my odpovedáme

Otázka :

"Ako sa treba starať o stabilizované ruže v boxe ?" 

Odpoveď :

Ruže v boxe si nevyžadujú žiadnu starostlivosť, sú bezúdržbové, nepotrebujú svetlo, netreba ich polievať, práve naopak - nesmú prísť do styku s vodou.

Otázka :

"Ako dlho vydržia ruže v boxe ?"

Odpoveď :

Stabilizované ruže vydržia približne 2 - 5 rokov, závisí to od podmienok ovzdušia - teplota, vlhkosť.

Stabilizovaný mach, listy a zeleň vydržia 5 - 10 rokov.

Otázka :

"Prečo treba platiť vopred ?"

Odpoveď :

Všetky boxy sú vyrábané na základe objednávky od zákazníka. Keďže sa jedná o produkt vyrábaný na mieru, nie je možné jeho vrátenie. Platbou vopred sa poisťujeme 

voči prípadnému neprevzatiu tovaru, ktorý si zákazník objednal.

Otázka :

"Viete zabezpečiť dodanie v ten istý deň ?"

Odpoveď :

Závisí to od toho, či máme danú farbu momentálne na sklade. Ak ich musíme objednávať, doba sa predĺži. A tiež záleží od toho, či box posielame kuriérom. Doručenie v ten istý deň vieme zabezpečiť len v prípade, že si prídete box prevziať osobne a kvety sú na sklade.

V našom sklade držíme len stabilizované ruže, takže takéto boxy si môžete vyzdvihnúť do pár hodín.

Otázka :

"Čo sú to stabilizované ruže ?"

Odpoveď :

Stabilizované ruže sú 100%-ne živé kvety, ktoré po odtrhnutí prešli procesom stabilizácie ponorením do stabilizačného roztoku, pričom tento nahradil miazgu v kvetoch. Kvety sa zakonzervovali a získali niekoľkoročnú trvanlivosť.

 

Otázka :

"Dajú sa výrobky zo stabilizovaných kvetov požívať  v interiéri aj exteriéri ?"

Odpoveď :

Nie, stabilizované kvety sú určené výlučne do interiéru. Nesmú prísť do styku s vodou a vlhkým prostredím. Ich veľkou výhodou je to, že ich môžete položiť aj na tmavé miesta, kde sa inak živým kvetom nedarí.

Otázka :

"Aké výhody a aké vlastnosti majú stabilizované kvety ?"

Odpoveď :

Výhodou stabilizovaných rastlín je, že vydržia v nezmenenom stave niekoľko rokov. Pritom sa nemenia ich vlastnosti, uchovávajú si svoju hebkosť, sú na nerozoznanie od čerstvých kvetov, nemení sa ich farba, netreba ich zalievať, ba práve naopak - nesmú prísť do styku s vodou !

Otázka :

"Prečo sú stabilizované kvety drahšie ako živé ?"

Odpoveď :

Stabilizácia je dlhodobý proces, pri ktorom treba rastlinu najskôr ponoriť do stabilizačného roztoku, potom dofarbiť a následne vysušiť. Tento proces je veľmi náročný, preto sú stabilizované kvety a rastliny také drahé. Ale ich úžitok prevyšuje ich cenu.

Otázka :

"Používate aj iné stabilizované rastliny ?"

Odpoveď :

Na dekorácie používame aj stabilizovaný mach a zeleň. Z machu sa dajú robiť zelené steny, obrazy a stolové dekorácie v kombinácii s rôznymi druhmi stabilizovanej zelene.

Otázka :

"Aká je starostlivosť o stabilizované kvety a výrobky z nich ?

Odpoveď :

Starostlivosť o stabilizované kvety a dekorácie z nich je veľmi jednoduchá, nevyžadujú si žiadnu údržbu - sú bezúdržbové, a to je ich veľká výhoda. 

Už nikdy nezabudnete poliať kvety, lebo tieto kvety sa nesmú polievať smiley. Stačí ich len raz za čas jemne ofénovať chladným vzduchom, aby ste ich zbavili prachu.

 

 

Napíšte nám

verify

* Tento údaj je povinný