ODKIAĽ ZAČAŤ a KEDY treba ZAČAŤ s prípravami na VÁŠ VEĽKÝ DEŇ.

Chystáte svadbu a neviete kde začať ?

Nezúfajte, poradíme vám. Tak len smelo do toho smiley.

Je toho veľa, čo musíte zariadiť a na čo nesmiete zabudnúť. 
Treba v tom mať nejaký systém. Preto sme vám v úvode ponúkli zoznam, podľa ktorého sa ľahšie zorientujete. Nechcete predsa na niečo zabudnúť wink.

Ak ste si ešte zoznam 101 vecí, na ktoré nesmiete zabudnúť nestiahli, určite to urobte. Je to výborná pomôcka, ktorú v predsvadobnom zhone využijete.
Môžete si jednotlivé položky odškrtávať a budete mať istotu, že na niečo nezabudnete.

Takže odkiaľ začať ? Pekne postupne.
Tu máte návod ako to celé zvládnuť bez stresu:

Ak ste sa už rozhodli pre taký významný krok vo vašom živote ako je svadba, najskôr to treba oznámiť úradom – bez toho to nepôjde smiley

Termín svadby na úrade alebo v kostole si treba dohodnúť s dostatočným predstihom.
Niektoré termíny, ak sú niečím výnimočné – napríklad magické dátumy, bývajú obsadené ďaleko dopredu.
Aby sa vám to nestalo, musíte na to myslieť včas.

Takisto aj s lukratívnymi priestormi to býva niekedy ťažké.

Zámky a kaštiele treba objednávať niekedy aj rok a viac dopredu. 
Ale mať svadbu v takomto zariadení stojí jednoducho za to. Dáva vám to obrovskú voľnosť, obrovskú inšpiráciu na tie najlepšie fotky...
Nemusíte vyhľadávať miesto na fotenie, zámok vám ho poskytne sám, či už sa chcete fotiť cez deň alebo v noci, za svitu mesiaca. Toto miesto bude romantické vždy.


Niektoré zariadenia majú svoje vlastné cateringové služby, alebo vedia tieto služby zabezpečiť. Takisto je to aj so svadobnou výzdobou. 
Druhou možnosťou je, že si na catering a výzdobu nájdete niekoho priamo vy sami.

Prirodzenou ľudskou vlastnosťou je, že chceme ušetriť, vyberáme tú najvýhodnejšiu ponuku – teda tú najlacnejšiu. 
Ale POZOR na veľmi lacné ponuky !
Nie všetko čo je lacné, sa aj oplatí, to zníženie ceny sa niekde prejaví.

Svadobná výzdoba je dôležitá, najmä pre pocit výnimočnosti vášho veľkého dňa, preto si ju treba zabezpečiť aspoň 3 mesiace dopredu, pretože potom sa môže stať, že majú  agentúry termíny obsadené. 

Celková príprava svadobnej výzdoby, ak má byť podľa vašich predstáv, pozostáva z množstva činností, ktoré treba dopredu naplánovať, niektoré veci zabezpečiť a objednať. Nie sú to len tie dva dni pred svadbou, ako si veľa neviest myslí.

Ďalšou dôležitou vecou je nájsť si dobrého fotografa, pretože pamiatkou na vašu svadbu budú len vaše svadobné fotografie.
Musíte si ujasniť, o aký typ fotografií máte záujem, či sa chcete fotiť vonku alebo vo vnútri, v prírode alebo v historickom centre.
Fotografa si vyberajte podľa toho, aké fotky už nafotil, pozrite si jeho práce a aké má referencie.

Nemenej dôležitou vecou sú svadobné koláče a torta. Voľte radšej menšie koláčiky, tie sa dajú lepšie servírovať a sú aj chutnejšie.

Chýry o skvelých cukrárkach sa roznášajú veľmi rýchlo, preto si nechajte poradiť od svojich kamarátok, ktoré už svadbu mali. Ak nemáte odkiaľ zohnať kontakt na dobré svadobné koláče, vieme vám poradiť.

Výber svadobných šiat a doplnkov si veľmi dobre zvážte. Svadobné salóny majú bohatú ponuku, ale nie všetky typy šiat sa hodia na vašu postavu.

  

Odporúčame, aby ste si k výberu šiat pozvali niekoho, komu veríte, že bude k vám úprimný a má podobný vkus ako Vy. Najlepšie aspoň 2 osoby. Ženích by to nemal byť, lebo ten by nemal vidieť vaše svadobné šaty wink.
Ďalšou možnosťou je dať si ušiť šaty doma alebo v zahraničí výberom z katalógu, 
ale tu musíte mať istotu, že Vám sadnú. 
Šaty na zákazku vyjdú niekedy lacnejšie než je ich požičanie v salóne.

A poslednou vecou, ktorej treba venovať zvýšenú pozornosť, je výber svadobnej kytice, pretože tá vás bude sprevádzať na všetkých fotografiách a vytvorí pre Vás korunu krásy.
Svadobná kytica je kapitola sama o sebe wink

Je to Váš veľký deň a Vy musíte zažiariť.

Ak máte nejaké otázky, kontaktujte nás, radi odpovieme wink


 

Napíšte nám

verify

* Tento údaj je povinný